Turistika v okolí

Jehnědí je menší obec v okrese Ústí nad Orlicí, ležící západně od okresního města Ústí nad Orlicí. Jehnědí má přes 300 obyvatel a 100 domů.

Zajímavosti v okolí

V Jehnědí vám doporučujeme prohlídku okolí školy, památníku obětem světové války, dvou pomníků poslednímu ponocnému panu Pavlíčkovi, křížku u sokolovny a dále sportovního areálu Ve hliňáku a v jeho okolí nacházejícího se letiště s hangárem.

V nejbližším okolí obce prochází modrá turistická cesta z Brandýsa nad Orlicí přes Sudislav a Andrlův chlum do Ústí nad Orlicí. Cesta vede po tzv. pivnici - po této cestě se prý kdysi vozilo pivo. Z této cesty jsou krásné výhledy na celé údolí Tiché Orlice, Ústí nad Orlicí a celé okolní předhůří Orlických hor, za dobré viditelnosti je vidět i Kralický Sněžník. Cesta je samozřejmě sjízdná i na horském kole.

Za shlédnutí stojí také celé přilehlé údolí Tiché Orlice včetně lázeňského městečka Brandýs nad Orlicí, známého pobytem Jana Ámose Komenského a Sudislavské maštale, suťové bučiny na opukových skálách se vzácnou květenou.

Obec Jehnědí je členem Sdružení obcí Orlicko-Třebovsko. Toto sdružení vyznačilo v roce 2001 po celém okolí množství nových cyklotras. Jedna ze spojovacích cest povede také přes naší obec. V celém regionu již funguje také přírodní geologické a vodní muzeum v přírodě - na zajímavých místech jsou umístěny informační tabule se zajímavým popisem geologické minulosti místa.

Historické stavby v Jehnědí

doplníme.

Kaple Panny Marie
Křížek u sokolovny
Pomník padlým ve Světové válce
Smírčí kříž
Pomník posledního ponocného pana Pavlíčka
Roubenky

Turistické cíle v okolí

doplníme.

Údolí Tiché Orlice
Pomník Jana Augusty
Vrch Lysina a Vilámov
Hrádek - prameny a jeskyně
Města v okolí